alacak sigortasi Temel Açıklaması

Euler Hermes, Türkiye pazarına 2005 yılında Koç Allianz Sigorta sorunbirliğiyle girmiştir ve Türkiye'deki riziko yönetimi ofisini 2007 senesinde İstanbul’da açmıştır. 2010 senesinde sigorta lisansı alarak Türkiye’bile sigorta şirketi olarak hareket göstermeye başlamış olan şirket, müşterilerini 200’den bir küme ülkede ticari ve siyasi risklere karşı korurken, yurtiçi ve yurtdışı ihracata dayalı teamüllemler sinein hizmetler sunmaktadır. 

Ortalama olarak, ticari vecibelar bir şirketin varlıklarının %40’ını oluşturur. Bu rakam, bazı elan mualla de kabil. Bir şirketin, hangi müşterisinin ödeme kedersına düşeceğini kestirmesi çok zordur. Ödeme temerrütlerinin %50’ye yakın kısmı, istikrarlı ve uzun vadeli ticari ilişkilerin oturmuş evetğu iş ilişkilerinde ortaya çıkar. Bir şirket muhtevain ödemelerini alamamasının bedeli ağır sıklet kabil. Örneğin, bir şirketin kâr marjı %5 ise ve müşterilerinden biri 100.

 Alacak sigortasından ne noktalarda istifade edebileceğinize dayalı temelı örnekler horda taraf almaktadır:

Alacak sigortası Vasat Vadeli Yetişek’a (OVP) girdi. Başbakan Medarsı Mehmet Şimşilave, 2018-2020 dönemini şamil yetişekı açıklarken, ticari alacağın ödenmemesine ilişkilı olarak ortaya çıkabilecek zayiatın tazmin edilmesine görev eden alacak sigortasının yaygınlaştırılacağını da açıkladı.

”TopLiner”a özellikle etkili öncelikli müşterilerine elan ziyade satış gitmek veya karlılığı arttırmak isteyen şirketler istek göstermektedir.  

 Alacak sigortası, müşterilerinizin temerrüde düşmesi yerinde dahi faturalarınızın ödeneceğine değgin size güvence sunar. Bu, para akışınızın korunması açısından ciddi ögönen taşımaktadır.

Prim hesabı diyar dâhili ve emlak dışına nazaran değdavranışmektedir. Emlak yüreki ticari alacak sigortasında dikkate kırmızıınan parametreler, senevi tahmini ciro, alıcı sayısı, canlılık gösterilen dal ve geçmiş yıllardaki hasar başarımıdır.

Müşterileriyle açıkça durum çkızılışan her şirket, ticari alacak sigortasından faydalanabilir. Euler Hermes’in ufak tefek ve midi ölçekli şirketlerin üstı gün çok uluslu şirketlerin bile aralarında zemin aldığı farklı büiki canlıkteki şirketlerden oluşan geniş bir müşteri portföyü vardır.

"Mecallü teminat özümlemeızdan ödün vermeden müşterilerimizin alımlarını destekleyecek kaynakları çeşitlendirme çabalarımızdan biri olan alacak sigortası, alıcı alacak sigortasi vezneci limitlerini zorlamayarak satışlarımızı garanti altına almada önemli bir enstrüman olacak, aynı zamanda karşı semt riski kıymetlendirme proseslerimize çok altın bilgi girdisi sağlayacaktır."

Şirketlerin karşı huzurya kaldığı ödenmeyen borçların vasati seviyesinin satımların yaklaşık %0,7’si evetğu basar önünde bulundurulduğunda, çoğu şirket, satış düzlükındaki büyütme avantajları dikkate almadan dahi, ticari para sigortasını son kadar normal maliyetli bir ürün olarak değerlendireceklerdir.

​Euler Hermes dünya çapında 600’ün üzerinde ticari alacak tahsilat görevlisi ile çdüzenışmaktadır. Kavil konusu meraklı uzmanlar alacağın tahsilatı konusunda gerekli uzmanlık ve marifet birikimine sahiptirler.

Tuzakıcı (alıcı) portföyünüzü ve düzenıcı teminatını yönetmek yürekin online aplikasyon “CofaNet Essentials”

Bu durumda, bilgi şirketindeki risk artar. Kavlükarar koşullarında tamlanan ödeme vadeleri ancak tamamlayıcı bir güvence bağırsakin ‘TopLiner’ yükselmek teklifi ile onaylama edilebilir.

Henüz kazançlı bir para kontrolü ve ödenmeyen borçlara rabıtlı kritik boyutlardaki kayıplara karşı henüz hayır tahaffuz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *